Czym jest posadzka anhydrytowa?

Jeżeli jesteś chociaż trochę zainteresowany kwestią posadzek anhydrytowych, bez dwóch zdań musisz dokładniej się zapoznać z tym tekstem.

W dużym skrócie – zaprawa anhydrytowa to typ podkładu podłogowego wylewanego w sposób bezpośredni pod posadzką. Jeżeli chcielibyśmy posiadać solidną podłogę w swoim domu, bez najmniejszego cienia wątpliwości tego typu posadzka powinna nas zainteresować. Bardzo często nie wiemy, jakie typy posadzek są najbardziej wskazane. Oto jest wreszcie odpowiedź.

Z pewnością nie ma większego problemu z wylewaniem takowej posadzki, bo konsystencja zaprawy charakteryzuje się dużą płynnością. Na dodatek taka podłoga jest bardzo porządna. Odnośnie tego ciężko mieć chociaż trochę wątpliwości. A poza tym pamiętajmy, że takowa posadzka jest wytrzymała. Zatem jeżeli oglądamy się za rozwiązaniami, które dają nam święty spokój na długi okres czasu, wiadomo, że zdecydowanie nie mamy innej możliwości. Tzn., zapewne zawsze coś się znajdzie, ale niby po co?

Jak więc widzimy, posadzki anhydrytowe są ciekawe, temat bez chociażby cienia wątpliwości jest godny całkiem sporego zainteresowania. Trzeba pamiętać, że ogólnie robienie wylewek nie jest trudne, ale nie można powiedzieć, że dosłownie wszyscy będziemy w stanie sobie poradzić. To niesamowicie ważne.

Autor: CPA – Centrum Posadzek Anhydrytowych

Dodaj komentarz