Foliówki – zaśmiecające zło czy potrzebny element zakupów?

Reklamówki jednorazowe – zbędne nieszczęście czy niezastąpiony gadżet?

Nierzadko spotkać się można z aktywistkami, które utrzymują, iż foliówki jednorazowe zaśmiecają cały świat i wypada cokolwiek z tym faktem uczynić, aby mieć możliwość ochronić naturę przed bezwzględną degradacją. Czy faktycznie jest w taki sposób, że przeciętna torba foliowa ma możliwość wykreować tak wiele nieszczęścia i z tego powodu trzeba ją wyeliminować z produkcji?

Płatne foliówki

To wszystko rozpoczęło się nie tak dawno temu, gdy to w punktach usługowych spróbowano brać nadprogramowe opłaty za sprzedaż zrywek. Do tej pory reklamówki były darmowe a także powszechne dla każdego. Jak się takie zachowanie kończyło? Nieszczęśliwie tym, że wszyscy używali za dużo owych artykułów i zamiast starannie i bezproblemowo schować całe swoje zakupione produkty do dwóch reklamówek, używali ich pięciu, bowiem tak bywało dużo wygodniej dodatkowo szybciej. Naturalne w sytuacji, kiedy foliówka jest dostępna darmowo, to bynajmniej nie mamy ograniczeń ani skrupułów. Właśnie przez to zachowanie ludzie nie pomyśleli o fakcie, aby przynosić ze sobą z domu 1 spośród wcześniej odebranych toreb na następne zakupy. Od momentu kiedy foliówki są odpłatne, ewenement niniejszy uzyskał znacznie niższy pułap i jeszcze mniej klientów ot tak wywala rzeczone kilka drobnych na następną zrywkę.

Naturalne torebki jednorazowe

Najtrudniejszym problemem, jaki podnosili ekolodzy i wielbiciele ziemii był fakt, iż tanie reklamówki stworzone są z plastiku, CH2=CH2, słowem składnika ropopochodnego, jaki oddziałuje źle na ekologiczne środowisko. Rzeczywiście przykrywające glob syntetyczne torebki na pewno nie były absolutnie niczym pożądanym. Dzisiejsza nauka jednak oraz perspektywy sprawiły, że aktualnie dostępne foliówki nie zagrażają ziemii, a to dlatego, że wyprodukowane są z artykułów biowchłanialnych. Oznacza to, że torba taka wyprodukowana jest z materiałów, które dużo szybciej rozkładają się w ziemii, a podczas przebiegu rozpadu nie są wydalane do gleby i atmosfery substraty syntetyczne i niezdrowe. Należy rozumieć, że tak niepozorna dla nas innowacja, dla natury jest innowacją astronomiczną. Czy posiadałeś świadomość tego, że codzienna, mała, do obecnej chwili produkowana plastikowa reklamówka rozpuszcza się do czterystu lat? Przeanalizujmy ile pokoleń w przód potrzebowałoby walczyć z zrywkami, jakie zostawiliśmy im my – jako pokolenie.

Nie jedynie reklamówki ekologiczne

Dziś styl na egzystowanie w jedności wraz z naturą zajął jeszcze liczniejsze zbiorowisko ludzi, co uczyniłoby, że nie zaledwie reklamówki w supermarketach wytwarzane są z surowców biowchłanialnych. Syntetyczne syntetyki zamieniane są na naturalną celulozę, mączkę kukurydzianą czy chociażby C3H6O3. Miejmy w pamięci, że naturalne otoczenie to bynajmniej nie jedynie bujnie rosnące rośliny i uśmiechnięte stworzenia, lecz po pierwsze człowiek. Pomyślmy o swym układzie nerwowym jak o wielkim kontenerze, do którego do obecnej chwili wrzucaliśmy zanieczyszczone i zabrudzone toksyną produkty spożywcze i cytrusy. Propagujmy wiedzę wśród obywateli i dla tego chwytajmy wyłącznie po torebki biodegradowalne od prężnych i zweryfikowanych producentów.

Dodaj komentarz