Modernizowanie sprzętów: efektowna folia

Posiadamy w mieszkaniu wiekowe laminowane szafki. Nie planujemy ich malować, bo mówią, że farby przemysłowe do laminowanych mebli są kosztowne oraz niestety nie za każdym razem udaje się owocnie odmalować sprzęty. Dywagujemy o obklejeniu owych szafek. Czy nadal można gdziekolwiek dostać naklejki na meble? Jak dużo to kosztuje? Albo czy przystoi własnoręcznie okleić sprzęty?Naklejki ciągle bywają w sprzedaży. Jak się okazuje, zawdzięczając szerokiemu wyborowi odcieni oraz projektów cieszą się uznaniem. Jest możliwość okleiny nabyć między innymi w sklepie internetowym dekorowanie.pl Oklejenie szafeczek laminowanych jest ciekawszym pomysłem na odnowienie niż lakierowanie. Rzeczywiście farby do laminowanych sprzętów są kosztowne, mają brzydki odór w trakcie nanoszenia i bynajmniej nie każdorazowo uda się w taki sposób przemalować mebel, żeby wyglądał atrakcyjnie.

Jak wyszukać odpowiednie okleiny, które zdadzą egzamin, będą ładnie się prezentować i również nie zużyją się od razu? Naklejki na szafki potrzebują spełniać niemało wymogów:

  • Powinny być wytrzymałe. Dlatego okleina musi być chroniona mocnym laminatem, który będzie odporny na małe zadrapania, porysowania czy zmiany temperatur (gdy planujemy położyć na obklejonym stole szklankę z ciepłą herbatą).
  • Ornament okleiny należy dopasować do wielkości mebla. Bynajmniej nie każdy wzór w skali 1:1 nadaje się na nieduże powierzchnie. Obszerna ceratowa krata zniknie na frontach szuflad. Zakup naklejki powinniśmy zatem z ekspedientem.
  • Okleiny mają fasony uniwersalne, jak na przykład „ceratowa” czerwono-biała krata lub groszki. Istnieją osoby, którzy wolą klasykę gatunku. Ale szczególna naklejka umie nadać meblowi współczesny styl. Stół z IKEI z blatem w motyle i ten sam stolik opatrzony przodem w stylu komiksowym to są dwa różnorodne stoliki, do różnorakich powierzchni.

Okleiny na szafeczki wykonane są z wytrzymałej folii z klejem, zabezpieczonej laminatem – meble na wymiar – zobacz ofertę. Naklejki (tak samo jak tapety samoprzylepne) są nieczułe na oddziaływanie siłowe plus termiczne. Pozwala to pokrywać nimi takie powierzchnie jak powierzchnie stolików, szafki kuchenne i łazienkowe, stoliki przy łóżku. Wzorek na naklejkach to tak zwany pattern, co zdradza, iż obraz jest powtarzający się, zapętlony. Brak zagrożenia nieładnego spasowania się grafiki na naklejce. Jedna strona pasuje do drugiej, natomiast góra do dołu, dzięki temu deseń ma możliwość się powielać bez końca. Okleiny nabywa się w specyficznych wymiarach lub bywają zrobione na zamówienie.

Dodaj komentarz