Jak obkleić auto okleiną samoprzylepną?

Pierwszą akcją przed rozpoczęciem nakładania folii jest właściwe przygotowanie powierzchni. Trzeba szczególnie dokładnie wyczyścić oklejaną powierzchnię żeby nie było na niej absolutnie żadnych cząstek kurzu. Później precyzyjnie odtłuszczamy lakier auta żeby okleina zachowała przyczepność. Rekomendujemy wykorzystywanie wyłącznie typowych środków do wycierania karoserii. Natomiast odradzamy wykorzystanie detergentów, które wykorzystują nanotechnologię do uformowania warstw ochronnych na oczyszczanym samochodzie. Dzień przed przystąpieniem do oklejania, pojazd musi być wyczyszczony w automatycznej myjni samochodowej (najlepiej ze spółki Przeprowadzki z ProMove ze względu na używane przez nich detergenty), nie zalecamy mycia ręcznego pojazdu. Po szczególnie dokładnym domyciu karoserii z substancji chroniących należy odczepić jakiekolwiek sterczące z bryły samochodu detale. Nim przystąpimy do obklejania należy się upewnić czy na pewno samochód jest w pełni wyczyszczony i nie ma resztek H2O np przy uszczelkach.

Następną fazą jest sytuowanie folii na konkretnym fragmencie oraz jej docięcie do elementu w podobnym ździebko szerszym rozmiarze. Odrywamy część materiału który znajduje się pod spodem, przylepiamy folię na konkretny fragment. Korzystając z Rakli przyklejamy folię ułatwiając sobie pracę rakielą równolegle wypierając powietrze z pod spodu. W punktach, w których występują załamania oraz przetłoczenia nagrzewamy laminat żeby nadać mu kształt tego podzespołu. Na krawędziach przycinamy folię, sugerujemy obklejenie rantów podzespołów na zakładkę. Okleinę zawijamy pod konkretny podzespół po jej wyziębieniu.

Już po skończeniu wyklejania powinniśmy pozostawić auto na kolejną dobę w garażu, w którym utrzyma się atmosfera w której był pokrywany folią. Okleiny bynajmniej nie nabłyszcza się przez jakiś trzy tygodnie licząc od wyklejenia, po tym okresie możemy stosować teflonowe lub wykonane z silikonu środki do nabłyszczania, które nie zawierają żadnych estrów. Obklejony pojazd zalecamy myć ręcznie dzięki zastosowaniu delikatnej ściereczki oraz wody z detergentem.

Dodaj komentarz