Ile wynosi koszt oklejenia prywatnego samochodu?

Niefortunnie proces obklejania jest stosunkowo kosztowny. Profesjonalne materiały, demontaż elementów , a do tego niezbędna wiedza osób przygotowujących modernizację czyni, że koszt obklejenia standardowej kubatury auta osobowego okleiną monochromatyczną wynosi prawie 2-3 tyś. zł. Cena rośnie proporcjonalnie do wielkości samochodu, innymi słowy ilości zużytej okleiny. Pomijając to wszystko jest to cena mniejsza niż pomalowanie całego nadwozia przy zachowaniu przyzwoitej jakości lakierowania.

Mówiąc o kosztach należy podkreślić, że naturalnie stawki są bardzo różne i potrafią zdarzyć się okazje. Należy jednak zadać sobie pytanie czy na pewno trzeba skąpić a także co może się stać w przypadku gdy źle nałożona folia lichszej jakości zostanie zepsuta ewentualnie odpadnie nam wraz z lakierem. Niektórzy próbują zakładania okleiny samemu, jednak wyniki są zaiste różne. Niezbyt złożone elementy np. maska o nieskoplikowanym kształcie opłaca się spróbować nakleić własnoręcznie, to gdy mówimy o całym aucie niełatwo będzie nam utrzymać odpowiednią jakość – z pewnością wymaga to konkretnych kwalifikacji. Odmiennie jest z jej usuwaniem.

Z racji na to, że firmy wykonują to za specjalną zapłatą (można zapłacić podczas naklejania), można pomyśleć nad zrywaniem na własną rękę. Wypada tylko zadbać o dokładne usunięcie warstwy klejącej specjalnie do czegoś takiego przeznaczonym preparatem albo po wniknięciu w niego pyłu stan wizualny farby na samochodzie okaże się kiepski, a klej niemożliwy do usunięcia.

Przy obliczaniu kosztów należałoby napomknąć, że przeważnie gdy mówimy o nowych pojazdach jest możliwość kupić auto w standardowym odcieniu, bez dodatkowej dopłaty za powłokę zewnętrzną o wysokim połysku. Praktykę taką stosują zazwyczaj instytucje państwowe, lecz również klienci indywidualni zrażeni drogimi opłatami dodatkowymi do upragnionego lakieru – w wypadku samochodów wyższej klasy do kilu tyś. PLN. Ma możliwość się stąd okazać, iż tańsze będzie dokładnie zastosowanie okleiny. Okleiny nadmienionego wariantu są wykorzystywane bynajmniej nie wyłącznie w autach. Pokrywane bywają jeszcze inne wehikuły, w tym łódki, motorowery i pozostałe jednoślady.

strona autora wpisu: http://extrans.opole.pl/przeprowadzki-opole.html

Dodaj komentarz