auto

Zmiana koloru pojazdu – oklejanie automobilu

Często przydarza się, że otrzymany przez nas samochód po poprzednim właścicielu bynajmniej nie ma wyśnionego odcienia, jednak zakupiliśmy go ponieważ był w zadowalającym stanie i posiadał lepsze wnętrze. Czasem nawet nabywając nowiutki automobil lista możliwych kolorów karoserii ma prawo wydawać się skąpa. Wówczas z pomocą przyjdzie nam folia do dokumentnego oklejenia automobilu.Oklejanie pojazdu folią to zyskująca na popularności także w naszym kraju forma metamorfozy koloru samochodu. Z miesiąca na miesiąc tworzy się jeszcze więcej punktów, które mogą profesjonalnie zamontować folię automobilową. Ów rodzaj upiększania przybył bezsprzecznie z regionów bardziej rozwiniętych, gdzie jest szczególnie powszechny. Tam obywatele stosunkowo od razu zauważyli, że jest to łatwiejszy prędszy oraz przystępniejszy sposób na zupełną metamorfozę automobilu, ale nawet u nas przeprowadzki jelenia góra są prowadzone w autach ozdobionych właśnie w ten sposób.

Jak zatem wygląda owo oklejenie? Płachty folii są przyklejane na odpowiednio przygotowaną detergentami karoserię pojazdu. W kosztowniejszych opcjach montażu auto rozkładane jest z szybko demontowalnych fragmentów nadwozia jak drzwi, lampy, kierunkowskazy, lusterka boczne itd. Naturalnie folię można nakleić i bez rozkładania karoserii, wprawdzie demontaż elementów pozwala na banalniejsze dodatkowo lepsze dopasowanie fragmentów folii i co za tym idzie znakomitszą jakość wykończenia wykonanej przemiany. Kompetentne zakłady umieją tak zrealizować proces powtórnego składania że jakość zmontowania nadwozia jest bliźniacza z seryjną.

Jeśli auto jest wstępnie przystosowane, następuje nałożenie folii. Stanowi to proces dość karkołomny, gdyż folia ma niewielką grubość (od pięćdziesięciu do 100 mikronów) dodatkowo ma niesamowicie mocny klej. W dłuższej perspektywie decyduje to o doskonałej jakości transformacji, ale zasadniczo utrudnia montaż. Dodatkowo folia nakładana jest dużymi arkuszami, naturalnie aby nie było widać śladów łączeń na brzegach nadwozia a całość była zupełnie harmonijna. Należy zauważyć jak kluczowe w przebiegu montażu są realia termiczne. Temperatura bywa konkretnie określona w dokumentacji wytwórcy folii, a po skończeniu oklejania auto musi zostać umiejętnie wygrzane.

Po ukończeniu, w przypadku odpowiednio ukończonej operacji, rezultat potrafi być cudowny. Z zewnątrz nie da rady określić, że auto jest obklejone. Istotnym jest ponadto fakt długiej (częstokroć nawet dziesięcio letniej) gwarancji na poprowadzone modyfikacje.

Dodaj komentarz